Podporuji nadaci

Pomáhat druhým,
je mé životní potěšení:

Už od mala mě rodiče vedli k tomu, že si lidé mají pomáhat. Proto jsem byl vždy ochotný být nápomocný lidem s handicapem.

Ano. Přispět můžete i Vy. Stačí u daného příspěvku kliknout na odkaz “Chci taky přispět” a budete nasměrování na oficiální web projektu, kde budete mít možnost přispět.

Patron dětí je charitativní projekt, jehož smyslem je pomáhat zdravotně
a sociálně znevýhodněným dětem a jejich rodinám z celé České republiky. 

Každý měsíc si vyberu minimálně 1 příběh dítěte, které podpořím finančním darem.

Potvrzení o předání daru bude vždy k dispozici u daného příběhu.
 

Listopad 2023:

Přispívám Emičce: Na rovnátka

500,- Kč

Potvrzení o provedení platby: ZDE

Vybráno: 500,- Kč

aktuální stav k 20.11.2023

Vybráno 3%

Celková částka: 15 700,- Kč

Na pomoc dětem putuje vždy 100 % z darované částky.

MUDr. Blanka Hynkova
Pracovnice ve zdravotnictví

Rodinu a děti klientky znám velice dlouho, pro maminku jsou některé finanční výdaje nerealizovatelné. K těmto patří i pořízení rovnátek pro její dceru Emílii. Obrací se proto s žádostí o pomoc na dárce Patrona dětí.

Emilka je krásná slečna, má však křivé zuby a stydí se za svůj úsměv, velmi by jí pomohla rovnátka

Žiji sama se svými 2 dcerami, z nichž starší Emilka má 14 let. Emilka je šikovná a talentovaná, nyní však potřebuje rovnátka. Moje příjmy pokrývají pouze základní náklady na bydlení a jídlo pro dcery a mě. Intenzivně hledám druhou práci, abych zvládla finanční nároky, ale zaplacení rovnátek pro Emilku je nad mé současné finanční možnosti. Proto se obracím na dárce s prosbou o pomoc.

Datum nasazení horní čelisti rovnátek pro Emilku je 15. listopadu 2023, a cena za tuto ortodontickou službu činí 15 700 Kč. Tato částka je pro mě v současné době nedostupná. Emilka má kvůli svým zubům sníženou sebedůvěru a často se stydí za svůj úsměv. Věřím, že rovnátka jí pomohou získat zdravý a krásný úsměv a vrátit jí sebedůvěru.

Emilka je milá dívka, která má ráda sport a doma se stará o své koťátko. Díky vám bychom mohli Emilce zajistit ortodontickou péči, kterou potřebuje, a pomoci jí získat úsměv, který si zaslouží. Váš dar by ovlivnil celý život Emilky a pomohl jí cítit se sebevědoměji a šťastněji.

Říjen 2023:

Přispívám Johance: Rehabilitace

500,- Kč

Potvrzení o provedení platby: ZDE

Vybráno: 10 400,- Kč

aktuální stav k 20.11.2023

Vybráno 16%

Celková částka: 64 800,- Kč

Na pomoc dětem putuje vždy 100 % z darované částky.

Mgr. Lucie Klánová
Pracovnice ve zdravotnictví

Johanka spolu se svojí sestrou Eliškou navštěvuje naše Centrum Na dvorku, protože má diagnózou pletencové svalové dystrofie a dětský autismus. Terapie probíhá 2x týdně vždy hodinu. Trénujeme posturu, svalovou sílu a koordinaci tak, aby byl stav Johanky a Elišky co nejdéle co nejlepší.

Naše zařízení nemá smlouvy se zdravotními pojišťovnami a pro maminku děvčat je hrazení rehabilitace pro obě děti velmi nákladné. Žádáme o příspěvek, který pokryje 80 lekcí rehabilitací Johanky.

Johanka má autismus a pletencovou svalovou dystrofii, která je bohužel nevyléčitelná

Žiji sama se svými dvěma dcerami v sociálním bytě. Dcery jsou dvojčata a bojují se stejnými zdravotními obtížemi.

Johanka je moc hodná a trpělivá mladá slečna, která ráda kreslí, staví lego a učí se anglicky. Má autismus a svalovou dystrofii, která ji v současné době hodně trápí.

V pubertě se začal Johančin zdravotní stav rychle zhoršovat. Dříve ráda jezdila na kole nebo na koloběžce, poslední roky se ale pohybuje jen na vozíku, jinak leží. Musím jí pomáhat s běžnými denními úkony, jako je česání, umývání nebo oblékání.

Na Johančinu nemoc neexistuje žádná léčba. Snažíme se tak aspoň zmírňovat příznaky pomocí rehabilitací. Máme radost, že jsme se dostaly ke skvělému rehabilitačnímu týmu. Johanka na rehabilitace moc ráda jezdí, pomáhají jí jak fyzicky, tak i psychicky.

Rehabilitace bohužel nejsou hrazeny pojišťovnou a já na jejich úhradu nemám dost peněz. Pomozte nám, prosím.

Září 2023:

Přispívám Danovi: Invalidní vozík

500,- Kč přispívám já
800,- Kč složili klienti

Potvrzení o provedení platby: ZDE

Vybráno: 32 850,- Kč

aktuální stav k 26.9.2023

Vybráno 100%

Celková částka: 32 850,- Kč

Na pomoc dětem putuje vždy 100 % z darované částky.

Agnesa Golaňová
rodinná známá

Tuto rodinku i Danielka znám z nemocnice, kde jsem pracovala jako herní specialistka na dětském oddělení.

Daniel (téměř 15 let), nejstarší ze tří synů, se narodil ve 31 týdnu těhotenství císařským řezem kvůli krvácející placentě. Prvních 10 dní po narození strávil na novorozenecké JIP, z toho asi 5 dní na dechové podpoře. Předčasný porod bohužel zanechal následky. Danda nedokáže chodit a stát, ani sedět bez opory a také mluvit. Diagnóza zní dětská mozková obrna, těžká mentální retardace, atypický autismus a epilepsie.

Vzhledem ke svému zdravotnímu stavu je Daniel plně odkázán na invalidní vozík. Současný vozík je mu však již malý, a proto potřebuje pořídit nový větší a mechanický vozík. Pojišťovna hradí pouze část ceny.

Vysoký doplatek je pro rodinu hodně peněz. Veškeré ušetřené peníze investují do rekonstrukce nového bytu, aby byl uzpůsoben pro potřeby Dana.

Maminka Danielka pracuje v místní cukrářské výrobně jako expedientka a manžel původně OSVČ zůstal doma jako pečující osoba pro Dandu, také proto, že už je dost velký a těžký a je nutné ho zvedat a přenášet. Oba rodiče ještě dálkově studují Střední pedagogickou školu.

Z téměř minimální mzdy a příspěvku na péči je těžké ušetřit peníze navíc na rehabilitační pomůcky pro Danečka.

Proto by byli vděčni za pomoc v jejich nelehké situaci.

Chlapec bojoval hned v porodnici o svůj život. Bohužel mu bylo diagnostikováno hned několik onemocnění, včetně mentální retardace a mozkové obrny

Jsme rodiče tří synů, nejstarší Daniel (bude mu 15 let) je od narození těžce postižený. Daniel nechodí, nedokáže se ani postavit a nemluví. Pohybuje se pomocí invalidního vozíku a pouze s doprovodem. Současný vozík je už malý, a proto musíme pořídit vozík nový a větší. Zdravotní pojišťovna však hradí pouze část ceny.

Dany byl předčasně narozený (31 týden), má dětskou mozkovou obrnu, těžkou mentální retardaci, atypický autismus a epilepsii.

Invalidní vozík je pro syna důležitou, každodenní pomůckou, bez níž se vůbec nedostane ven z domu do školy, k lékaři a na jeho oblíbené procházky.

Dany má rád výlety a procházky, zvířata, rád si kreslí, hraje si s legem.

Srpen 2023:

Přispívám Fanouškovi: Neurorehabilitace

500,- Kč

Potvrzení o provedení platby: ZDE

Vybráno: 89 000,- Kč

aktuální stav k 17.9.2023

Vybráno 100%

Celková částka: 89 000,- Kč

Na pomoc dětem putuje vždy 100 % z darované částky.

Zuzana Gallerová
Pracovnice ve školství

Františkovi bohužel osud nedal do vínku tolik zdraví, kolik by si zasloužil. V 9. měsíci jeho života mu byla udělaná magnetická rezonance, kde se zjistilo že má odumřelou 1/4 mozku a byla mu diagnostikována dětská mozková obrna – pravostranná hemiparéza. Od té doby bojují tak, že intenzivně cvičí ve speciálním rehabilitačním centrum Hájek ve Šťáhlavech. Tyto rehabilitace jsou ale bohužel velmi nákladné a neproplácí je zdravotní pojišťovna (rehabilitace stojí 89.000,- a potřebuje je 4x ročně).

František od září 2021 navštěvuje naši mateřskou školu ve Stráži nad Ohří, kde má paní asistentku a díky rodinnému prostředí a individuálnímu přístupu pedagogů se neustále zlepšuje a posouvá dál. Je dítě jako každé jiné – směje se, umí se prosadit, hraje si, poznává svět, vrací lásku všem, od koho ji dostává. František je úžasný bojovník a šťastné dítě.

Maminka je na výchovu svého syna sama. Má můj velký obdiv, protože ne vždy je to s Františkem jednoduché. Touto cestou bych mu ráda pomohla a jsem vděčná všem, který si tento příběh přečetli a jsou ochotni pomoci.

Intenzivní neurorehabilitace Františkovi pomáhají v boji s dětskou mozkovou obrnou

Jsem maminka 6 letého kloučka, který odmalička statečně bojuje s dětskou mozkovou obrnou. Františkovi kvůli této nemoci chybí 1/4 mozku a není schopen používat levou ruku a nohu. Kromě toho ho trápí také oční strabismus, opožděný vývoj řeči a středně těžká mentální retardace.

Františkovi nejvíce pomáhají intenzivní neurorehabilitační léčby, na které pravidelně dojíždíme do centra Hájek. Jsou pro něj velice důležité a hlavně opravdu fungují. Podle lékařů měl být syn doživotní slintající ležák, ale právě díky těmto rehabilitacím dokáže sám chodit a celkem i hezky mluví. Kdybychom na ně přestali dojíždět, tak by se Františkův stav zhoršil (ochably by mu svaly, zkrátily se šlachy) a mohl by skončit na vozíku.

Jsem sice pracující, ale rehabilitace pro syna přesto bohužel nejsem schopna sama platit. Pojišťovna ani stát na ně nepřispívají, a tak jsem se rozhodla se s prosbou o pomoc obrátit na vás. Za každý příspěvek na tyto neurorehabilitace bychom byli opravdu moc vděční a předem z celého srdce děkujeme.

Červenec 2023:

Přispívám Naděnce: Osobní asistent

500,- Kč

Potvrzení o provedení platby: ZDE

Vybráno: 32 400,- Kč

aktuální stav k 23.8.2023

Vybráno 100%

Celková částka: 32 400,- Kč

Na pomoc dětem putuje vždy 100 % z darované částky.

PaedDr. Terezie Kochová
Pracovnice neziskové organizace

Jedna z členských rodin naší neziskovky Asociace rodičů a přátel dětí nevidomých a slabozrakých v ČR je rodina Naděnky. Maminka je na ni a jejího brášku sama.

Během roku chodí Naděnka do speciální školy. V létě je ale situace složitější, maminka musí aspoň čtyři prázdninové týdny pracovat. Ačkoliv Naděnku baví spousta věcí, bez stálé přítomnosti dospělého se neobejde. Ve společnosti asistenta si může užívat prázdnin a rozvíjet své zájmy. Mezi ty patří třeba muzika, jízda na dvojkole či lezení po skalách.

Placená asistence pomůže Naděnce strávit krásné letní prázdniny a maminka bude moci v klidu odcházet do práce.

Díky vaší pomoci Naděnka bude mít zajištěnou péči přes prázdniny i v době, kdy její maminka samoživitelka musí pracovat

Jsem rozvedená maminka dvou dětí, s kterými žiji sama. Kromě Naděnky mám ještě mladšího syna, který jako dítě bez zdravého sourozence také vyžaduje hodně mé pozornosti a péče.

Naděnka má hudební talent, ráda hraje na klavír. Také ráda jezdí na kole (v tandemu) a leze po cvičných stěnách. Od narození je ale nevidomá. Později se ukázalo, že trpí také poruchou autistického spektra a má lehčí až střední mentální retardaci.

Vzhledem k tomu, že jsem samoživitelka a musím zajistit příjem rodiny, jsou pro mě vždy velkou výzvou prázdniny. Přestože je Naděnce již 15 let, nemůže kvůli svým zdravotním potížím trávit prázdniny na běžných táborech pro děti, a proto pro ni musím na většinu času zajistit celodenní hlídání. Spoustu věcí zvládne, ale není schopna dělat věci samostatně a bez pokynů, také hůře komunikuje. Proto je potřeba jí při mnoha činnostech asistovat a dohlížet na ni.

Zajistit hlídání přes léto je ale velmi finančně náročné. Proto se na vás obracím s prosbou o pomoc. Za každý příspěvek bych byla skutečně velmi vděčná a předem moc děkujeme.

Červen 2023:

Přispívám Lucince: Odvlhčovač a čistič vzduchu

500,- Kč

Potvrzení o provedení platby: ZDE

Vybráno: 8 490,- Kč

aktuální stav k 15.6.2023

Vybráno 100%

Celková částka: 8 490,- Kč

Na pomoc dětem putuje vždy 100 % z darované částky.

Lucie Poláčková
rodinná známá

Lucy je šestiletá slečna, která onemocněla leukémii (onemocnění postihující bíle krvinky). Léčbu provázelo mnoho komplikací (krvácení do břicha, kardiální selhávání, fraktury na páteřních obratlích a další).

S Lucy a její maminkou jsme se seznámily v nemocnici na oddělení onkologie, kde se léčila i moje dcerka. Lucy by potřebovala odvlhčovač s čističkou vzduchu. Leukémie Lucince napadla zpočátku léčby i plíce, a proto se jí poslední dobou špatně dýchá, a tím pádem se hodně dusí, a to hlavně v noci.

Děkujeme za případnou podporu.

Lucinka je od malička vážně nemocná. Přes všechny komplikace statečně bojuje

Jsem maminka Lucinky. Naše dcera krátce po svých 5. narozeninách onemocněla akutní lymfoblastickou leukémií. Než se nám podařilo nemoc odhalit, stihla Lucince leukémie napadnout mnoho orgánů (páteř, bříško, srdíčko, játra i plíce). Lucy přestala chodit, krvácela do bříška, měla zavedenou sondu a potřebovala kyslík. Měsíc po zahájení léčby nastalo i kardiální selhávání.

Lucinky stav se zlepšuje, ale oproti svým vrstevníkům jako předškolačka je pozadu. Postupně se však snaží vše dohnat. Léčba zatím zabírá, i když je ještě více polovina před námi. Momentálně se Lucy špatně dýchá zápolí s nepříjemným kašlem a stále se vracejícími virózami. Věříme že odvlhčovač a čistička vzduchu by jí moc pomohli.

Lucy je veselá holčička, která ráda maluje a učí se novým věcem.

Jsme rádi, že jsme Lucce s vaší podporou uměli podat pomocnou ruku a předáváme poděkování její maminky: „Dobrý den, milí dárci, chtěli bychom moc poděkovat všem, díky kterým jsme pořídili pro naši dceru odvlhčovač čističkou vzduchu. Rozdíl je znát již po krátkém používáni, Lucinka se v noci nebudí, nepokašlává a spí klidně. Lépe se jí dýchá a ubylo i množství viróz, v kterých jsme se vzhledem ke třem dětem točili pořád dokola. Ještě jednou vám všem moc děkujeme, maminka s Lucinkou.“

Květen 2023:

Přispívám Charlottce: Rehabilitace po operaci mozku

500,- Kč

Potvrzení o provedení platby: ZDE

Vybráno: 20 000,- Kč

ukončeno k 7.6.2023

Vybráno 41%

Celková částka: 48 170,- Kč

Na pomoc dětem putuje vždy 100 % z darované částky.

Petra Tumlířová
Rodinná známá

Rodinu Charlottky znám 4 roky. Tatínek se o holčičku stará sám, s péči mu pomáhá její babička.

Charlottka je velice vnímává a usměvavá holčička s dětskou mozkovou obrnou a dalšími zdravotními obtížemi. Potřebuje neustále a intenzivně rehabilitovat, aby se zlepšovaly její pohybové schopnosti. Proto by jí moc pomohl finanční příspěvek na neurorehabilitaci. Za jakoukoliv částku budeme opravdu vděční.

Charlottka má dětskou mozkovou obrnu, autismus a mentální retardaci, rehabilitace je klíčová pro její rozvoj

Charlottka je má milovaná dcera. Moc ráda se učí novým věcem a baví jí skládat různé skládačky, které ji nutí přemýšlet. Její maminka o ni od jejího narození nejeví žádný zájem, starám se tak o ni sám s pomocí své matky.

Charlottka se narodila velice předčasně, již v 24. týdnu těhotenství. Má dětskou mozkovou obrnu a autismus, nemluví, má problémy s pohybem. Nedávno absolvovala vážnou operaci mozku, po operaci se stále ještě vzpamatovává.

Snažím se Charlottce dopřát vše, co si přeje a potřebuje a dělat co nejvíc pro to, aby se zlepšoval její zdravotní stav. To, co teď Charlottka potřebuje nejvíc, jsou neurorehabilitace a logopedie, které by jí pomohly zlepšit pohybové schopnosti a rozvíjet mluvení. Zaplatit tyto terapie z jednoho platu je ale bohužel nad mé možnosti. Pomozte mi, prosím.

Jsme rádi, že jsme Charlottce s vaší podporou uměli podat pomocnou ruku a předáváme poděkování: Moc děkujeme všem dárcům, díky kterým může Charlottka rehabilitovat. Neskutečně moc jí to pomáhá a za to vám z celého srdce děkujeme. Charlottce se zlepšila chůze, začala říkat „jo a ne“, což je neskutečný pokrok v jejím vývoji. Jste pro nás andělé a neskutečně si vážíme vaší pomoci. Lukáš s dcerkou Charlottkou

Duben 2023:

Přispívám Mikymu: individuální a skupinové terapie

500,- Kč

Potvrzení o provedení platby: ZDE

Vybráno: 34 200,- Kč

aktuální stav k 30.4.2023

Vybráno 100%

Celková částka: 34 200,- Kč

Na pomoc dětem putuje vždy 100 % z darované částky.

Magdaléna Víchová
Pracovnice neziskové organizace

Mikolášek se rychle učí a je otevřený pro navazování nových vztahů. Za krátký čas dokázal udělat pokroky v oblasti komunikace a sociálních i jiných dovedností. Pomalu znovu skládá slova do vět, v rámci her si užijeme krásný společný čas.

Je radost vidět a podporovat Mikyho vývoj. Terapie mu velice pomáhají a myslím si, že by na ně měl chodit i nadále.

V roce a půl se Miky úplně změnil, diagnóza byla dětský autismus

Miky se narodil jako normální zdravé miminko. Vyvíjel se stejně jako běžné děti, začínal mluvit a byl velmi společenský. V roce a půl se najednou vše změnilo. Miky přestal komunikovat, reagovat na oslovení, žil ve vlastní bublině. Ve třech letech dostal diagnózu dětský autismus.

Miky žije s rodiči a starším bráškou. Maminka musí veškerý čas věnovat péči o Mikyho. Aby ho podpořila v jeho vývoji, začala s ním chodit na terapie. Miky jich za sebou má již pět a maminka na něm vidí pokroky. „Jeho kontakt s ostatními lidmi a komunikace se pomalinku lepší. Všimli jsme si, že se mu zlepšil oční kontakt,“ říká maminka.

Rodina by Mikymu dopřála před nástupem do školky co nejvíc terapií, aby byl na přechod do nového prostředí co nejlépe připravený. Terapie jsou ale velice nákladné. Rodině by obrovsky pomohl váš příspěvek.

Jsme rádi, že jsme Mikymu s vaší podporou uměli podat pomocnou ruku a předáváme poděkování jeho maminky: „Milí dárci, chtěli bychom vám moc poděkovat za pomoc. Díky vám dělá Miky pokroky. Děkujeme vám všem, maminka s Mikym.“

Březen 2023:

Přispívám Nelince: indiv. komunikační terapii

500,- Kč

Potvrzení o provedení platby: ZDE

Vybráno: 22 500,- Kč

aktuální stav k 9.5.2023

Vybráno 100%

Celková částka: 22 500,- Kč

Na pomoc dětem putuje vždy 100 % z darované částky.

Jana Leskovská
Rodinná známá

S maminkou Nelinky jsme se seznámily v centru pro děti s neurovývojovou poruchou. Neznám maminku, která by tolik let tak neúnavně a všestranně podporovala své dítě. Velice mi pomohla různými radami a nasměrováním na terapie, o kterých jsem v tu dobu netušila. Vždy mě podpoří a já se jí snažím tuto podporu i zájem o nás oplácet.

Moc bych přála Nele další úspěšné kroky ke slovům, větám a samostatnému životu. Je úžasná a její máma je její neúnavná podporovatelka.

Nelinka má těžkou vývojovou dysfázii, která se projevuje především potížemi s porozuměním a komunikací

Nelinka je veselá 9letá školačka, která ráda plave, maluje a jezdí na kole. Na první pohled vypadá stejně jako ostatní děti, avšak má těžkou vývojovou dysfázii a ADHD. Bojuje především s porozuměním a nerovnoměrným vývojem.

Ačkoliv Nelinka chodí již od 3 let na logopedii, komunikační terapii a mnoho dalších podpůrných aktivit, lepší se její schopnost porozumět řeči jen pomalu. Přesto se dívka nevzdává a každý, byť sebemenší posun, je pro celou rodinu vždy velikým darem.

V rozvoji řeči Nelince pomáhají nejvíc komunikační terapie. Probíhají individuálně v centru pro děti s autismem, kde se neverbálním dětem umí věnovat a dokáží je naučit vše, co potřebují.

Rodiče už po tolika letech nemají finanční rezervy na zaplacení dalšího kola terapií, a proto vás teď žádají o finanční pomoc.

Jsme rádi, že jsme Nelince s vaší podporou uměli podat pomocnou ruku a předáváme poděkování: Děkujeme všem dárcům za pomoc, Nelinka díky vám může pokračovat v komunikační terapii a pracovat na své řeči a porozumění. Terapie ji moc baví a na každou se velmi těší, maminka Renata

Únor 2023:

Přispívám Adámkovi na: neurorehabilitaci

500,- Kč

Potvrzení o provedení platby: ZDE

Vybráno: 41 500,- Kč

ukončeno k 24.2.2023

Vybráno 58%

Celková částka: 71 500,- Kč

Na pomoc dětem putuje vždy 100 % z darované částky.

Jaroslava Kapounová, DiS.
Pracovnice ve zdravotnictví

Pracuji v Centru Hájek jako terapeutka a sociální pracovnice. Adámka a jeho maminku jsem poznala v roce 2020. Adámek je milý osmiletý klučina, který si svým úsměvem získal mé srdce. Nemluví, ale s maminkou od malička trénuje posunkovou řeč, aby lépe poznal svět, a my zase ten jeho.

Adámek má vzácnou genetickou vadu – hereditární spastickou paraplegii. Způsobuje u něj velké problémy s pohybem, nechodí a nedokáže se o sebe v mnoha oblastech postarat. Díky intenzivní neurorehabilitaci se ale Adámek posouvá o krok dál.

Rehabilitace TheraSuit bohužel není hrazena ze zdravotního pojištění. Chtěla bych moc poděkovat všem dárcům, kteří se zapojí do sbírky pro Adámka. Věřím, že jednou Adámek bude schopen poděkovat svým dárcům sám.

Navzdory predikcím o připoutání k lůžku se Adámkův stav zlepšuje, stojí to ale mnoho úsilí i peněz

Malému Adámkovi je osm let, miluje lidi a má rád dobré jídlo. Chlapeček má ale vzácný genetický syndrom, který od jeho narození limituje jeho správný vývoj. Jeho nadějí na větší soběstačnost je intenzivní rehabilitační pobyt v lázních.

„O Adámkově odlišném vývoji vím už od jeho osmi měsíců, kdy se ještě sám neotočil na bříško. Problém se prohluboval a tím víc jsem hledala cestu jak mu maximálně pomoci. Začal kolotoč hledání odborníků, lázní, soukromých klinik,“ začíná vyprávění milující maminka.

„Podle genetiky měl být Adam ležáček na hadičkách, ale díky časté dřině na rehabilitacích dokáže svižně lézt, dostat se do vysokého kleku a díky gestům a obrázkové komunikaci si říci a ukázat co chce. Miluje lidi, miluje jídlo a život.“

Rehabilitace a intenzivní terapie v Centru Hájek jsou Adámkovou velikou nadějí na lepší život. Maminka se ze všech syn snaží Adámkovi pomoci všemi dostupnými možnostmi, aby měl naději na kvalitní život. Taková péče je ale velmi náročná po fyzické, psychické i finanční stránce.

Svým příspěvkem umožníte Adámkovi zúčastnit se důležitého rehabilitačního programu, díky kterému se může posunout zase o kousek vpřed.

Jsme rádi, že jsme Adámkovi s vaší podporou uměli podat pomocnou ruku a předáváme poděkování jeho maminky: „Zdravíme všechny naše milé dárce. Pro Adámka je intenzivní neurorehabilitace životně důležitá. Díky pravidelnému cvičení se synův stav nehorší a je mnohem aktivnější a s větší chutí do života. Srdečně Vám děkuji, protože bez této pomoci bych mu cvičení dopřát nemohla. Velké srdečné díky za nás oba. Maminka Adámka.“

Leden 2023:

Přispívám Davídkovi na: neurorehabilitaci

500,- Kč

Potvrzení o provedení platby: ZDE

Vybráno: 32 000,- Kč

aktuální stav k 11.1.2023

Vybráno 100%

Celková částka: 32 000,- Kč

Na pomoc dětem putuje vždy 100 % z darované částky.

Davídek je skoro čtyřletý chlapeček, se kterým se život nemazlí už od narození. První měsíce života strávil s maminkou po nemocnicích. Díky neskutečné péči celé rodiny se nenaplnily prognózy lékařů, kteří si s ním nevěděli rady a boj o jeho život po několika měsících vzdali.

Péče o Davídka je velmi náročná, ale jeho úsměv je pro všechny tou největší odměnou a motivací to nevzdávat. Nejvíce Davídkovi pomáhají rehabilitace, které jsou však pro rodinu finančně náročné. Proto bych vás chtěla požádat o jakýkoliv příspěvek právě na tyto rehabilitace.

Dnešní doba je náročná pro všechny, ale vězte, že každá koruna se počítá a dobrý pocit z pomoci malému Davídkovi je k nezaplacení. Za všechny příspěvky předem moc děkuji, teta Martina

Davídek se narodil jako zdravé miminko, ale radost z narození vystřídal brzy strach o jeho život

Davídek měl první záchvat 37 hodin po porodu. Od té doby měl záchvaty několikrát za hodinu. Nakonec se ukázalo, že má Ohtaharův syndrom (typ epilepsie), postižení mozku s epilepsií, těžké oslabení svalů a výrazně opožděný vývoj.

Lékaři dávali Davídkovi půl roku života. Jeho další prognóza byla výživa sondou – později PEG, podpora dýchání a jiné hrůzy.

Prognóza lékařů se naštěstí nenaplnila. Prozatím Davídek svůj boj o život vyhrává. Budou mu 4 roky a děláme vše pro to, aby měl radost ze života. Momentálně je Davídek bez sondy (nedošlo ani na PEG), naučil se jíst lžičkou a pít z láhve. Davídek však vyžaduje péči 24/7 a nemůže zůstat bez dozoru. Často má otočený režim, ve dne spí a v noci se dožaduje pozornosti. Nesedí, neleze, nechodí, občas se přetočí na bříško, ale už se neumí přetočit zpátky.

Pomalu trénuje držení hlavičky, ale zatím se to daří hlavně během neurorehabilitací, ve speciálním oblečku pod dohledem fyzioterapeutky. Proto bychom vás rádi požádali o pomoc, aby se mohl Davídek dále rozvíjet.

Jsme rádi, že jsme Davídkovi s vaší podporou uměli podat pomocnou ruku a předáváme poděkování jeho maminky: „Z celého srdce bych chtěla poděkovat všem, kteří přispěli našemu Davídkovi na rehabilitace. Moc si vážíme vaši pomoci. Každé cvičení mu pomáhá v protažení celého těla a posouvá ho stále dál ve vývoji. Každé jeho malé zlepšení, je pro nás obrovský zázrak. Ještě jednou moc děkujeme. S pozdravem, maminka s Davídkem.“

podpora

Celkově jsem podpořil tyto nadace:

2023 – Charitativní projekt Patron dětí – 11 darů v celkové hodnotě 6 300,-

2022 – Nadační fond Českého rozhlasu Světluška – 1 dar v hodnotě 4 000,-