Receptář smoothie

RECEPTÁŘ SMOOTHIE

Založil jsem pro vás tuto rubriku, aby jste se mohli inspirovat a udělat něco málo pro své zdraví. Ovoce a zelenina jsou bohatým zdrojem vitamínů.
Každý recept, který je zde umístěn, jsem osobně vyzkoušel a případně doladil, aby byl chutný. 

BANÁNOVÝ ZÁZVOR

Suroviny:
1x banán
1x jablko
2cm zázvoru
1/2 citrónu
2 lžíce medu
15ml vody (3 panáky)

.Postup přípravy:

.  Banán oloupeme a vložíme do mixéru. Jablko omyjeme, zbavíme jadřince a nakrájené na menší kousky vložíme do mixéru. Zakápneme polovinou citrónu a přidáme lžíci medu. Přidáme kousek očištěného zázvoru. Rozmixujeme. Protože směs bude tužší, přidáme trošku vody.
.  Pro ozdobení můžeme nasypat chia semínka.    

GREPOVÝ ORANDŽOVÝ SEN

Suroviny:
1x červený grep
1x zelené jablko
1x hruška
2x mrkev
1/2 skleničky vody
1 pol. lžíce medu

.Postup přípravy:

.  Grep oloupeme a natrháme na měsíčky, které hodíme do mixéru. Mrkev oškrábeme a nakrájíme na menší kousky a přihodíme do mixéru. Jablko a hrušku omyjeme, nakrájíme na menší kousky a též přidáme do mixéru. Rozmixujeme a protože smoothie bude tužší, přidáme vodu. A aby jsme stáhli tu hořkost grepu, přidáme lžíci medu. 

ŠPENÁTOVÉ KIWI

Suroviny:
1x červené jablko
1x pomeranč
1x hruška
1x kiwi
1x hrst špenátu
5x kostky ledu

.Postup přípravy:

.  Jablko a hrušku omyjeme, nakrájíme na menší kousky a hodíme do mixéru. Pomeranč oloupeme a natrháme na měsíčky. Též přidáme do mixéru spolu s hrstí špenátu. Kiwi zbavíme slupky, nakrájíme na menší kousky a vložíme do mixéru. Přidáme kostky ledu. Vše spolu rozmixujeme. 

SLADKÝ ŘAPÍKATÝ CELER

Suroviny:
3 proužky řapíkatého celeru
1x zelené jablko
1x červené jablko
1x kiwi
1x pomeranč
100ml vody
1 lžíce medu
1/2 šťávy z citrónu

.Postup přípravy:

.  Řapíkatý celer omyjeme a vložíme do mixéru. Jablka omyjeme, nakrájíme na menší kousky a hodíme do mixéru k řapíku. Pomeranč oloupeme a natrháme na měsíčky. Též přidáme do mixéru. Kiwi zbavíme slupky, nakrájíme na menší kousky a vložíme opět do mixéru. Přidáme 100ml vody a 1 velkou lžíci medu. Vše důkladně rozmixujeme. Podáváme chlazené.