Proč pít šťávu z červené řepy. Skutečný elixír proti nemocem

Proč pít šťávu z červené řepy. Skutečný elixír proti nemocem

Pravidelná konzumace šťávy z červené řepy přináší řadu přínosných benefitů, ze kterých může těžit naprosto každý. Zde najdete ty nejlepších z nich.

Šťáva z červené řepy je skvělý léčivý prostředek, který disponuje řadou zdravotních benefitů, říká lékař Atli Arnarson. Má nízký obsah tuku, je plná silných antioxidantů, bohatá na vitamíny a minerály a pomáhá tělu lépe vstřebávat živiny. Kromě toho je však také plná vlákniny, což z ní dělá účinného pomocníka v boji proti zažívacím potížím. Níže se proto můžete seznámit s 6 důvody, proč pít šťávu z červené řepy – skutečný elixír proti nemocem.

Reguluje krevní tlak

Jednou z největších výhod pravidelné konzumace šťávy z červené řepy je, že vám pomůže dočasně snížit vysoký krevní tlak. Přírodní dusičnany, které obsahuje, totiž zvyšují množství oxidu dusnatého v cévách, čímž umožňují větší přísun kyslíku do mozku, srdce a svalů.

Zdravější pokožka

Šťáva z červené řepy je skvělým pomocníkem v boji proti suché a stárnoucí pokožce. Jelikož působí jako přirozený čistič krve a disponuje řadou účinných antioxidantů, pomáhá také udržet kůži hebkou a jemnou. Kromě toho je plná vitamínu C, jenž pomáhá odstraňovat stařecké skvrny, vyrovnává tón pleti a podporuje tvorbu kolagenu, který je pro udržení zdravé pokožky nezbytný.

Přírodní detoxikační prostředek

Červená řepa je jedinečným zdrojem betalainu, silného antioxidantu s protizánětlivými a detoxikačními vlastnostmi. Pokud ji proto budete konzumovat pravidelně, pomůže vám vyčistit tělo od usazených toxinů a volných radikálů.

Pomáhá chránit játra

Jak již bylo zmíněno v předchozím odstavci, šťáva z červené řepy očišťuje tělo od toxinů a volných radikálů, čímž podporuje práci jater. Kromě toho však také prostřednictvím sloučenin, jako je methionin a glycin, zabraňuje hromadění mastných kyselin a stimuluje funkci jaterních buněk.

Má dobrý vliv na trávení

Šťáva z červené řepy je plná vlákniny, která pomáhá regulovat trávení a zmírňuje zácpu. Stejně tak přínosný je však její obsah betainu, který je rovněž prospěšný pro zdraví trávicího traktu a dokáže vám pomoci vyléčit zažívací potíže a jiné poruchy trávení.

Snižuje hladinu cukru v krvi

Přestože řepa obsahuje určité množství cukru, účinně pomáhá regulovat jeho nadměrnou hladinu v krvi. Jde totiž o přírodní cukry, které se v těle rozkládají pomalu, takže nezpůsobují náhlé zvýšení hladiny glukózy v krvi. Její častější konzumace je tak vhodná nejen pro zdravého člověka, ale také pro pacienty trpící cukrovkou 2. typu.

Autorem tohoto článku je portál https://www.zdravestravovani.eu/

TIP NA DÁREK:

Menší keramické aromalampy s vonným voskem.
Cena je85,- Kč / ks

VÍCE ZDE