Uvolnit bederní páteř je možné cvičením:

Uvolnit bederní páteř je možné cvičením, které zabere pouhé 2 minuty denně

olesti v zádech trápí nejednoho člověka, což často vede i ke zvýšené nemocnosti. Může za to především moderní způsob života, ve kterém většinou chybí dostatek fyzické aktivity.

Moderní společnost dokázala řadu prací zjednodušit tak, že člověk má stále méně pohybu. Na jednu stranu je to dobré, protože byla odstraněna namáhavá a těžká práce. Na stranu druhou tím trpí lidské tělo, kterému se fyzické aktivity nedostává. Pak vznikají zdravotní problémy, zejména bolesti v zádech.

Proč bolí v zádech

Bolesti páteře jsou nejrozšířenějším onemocněním pohybového aparátu. V důsledku stárnutí dochází k degenerativním změnám, opotřebovávají se meziobratlové ploténky. Také svalstvo ochabuje, což vede ke špatnému držení těla a vznikají pak různé funkční poruchy a také bolesti v zádech. Když pacient navštíví lékaře, velmi často mu doporučí pohyb. Dobré je cílené cvičení pomocí cviků, jež se provádí na fyzioterapii. Když se je člověk naučí, může je pak cvičit i doma.

Jak uvolnit ztuhlou bederní páteř

Od sedavého zaměstnání vznikají velmi často bolesti v oblasti bederní páteře. V tomto případě je možné si vypůjčit protahovací cviky z jógy, které uvolňují napětí ve spodní části těla. Je dobré se naučit protahovat a cvičení se věnovat, protože tímto lze eliminovat nepříjemné bolesti v zádech. I když zpočátku pravděpodobně nebudete schopni dosáhnou toho, aby vás záda přestala okamžitě bolet, pravidelným cvičením toho nakonec docílíte.

Jak správně procvičovat bederní páteř

  • K protažení bederní páteře budete potřebovat dlouhý pás látky – ručník, šálu, pásek. Lehnete si na záda na podlahu, nejlépe na měkkou gymnastickou podložku, a pokrčíte nohy. Pak zvednete jednu nohu do pravého úhlu, ta druhá zůstává pokrčená. Ručník nebo pásek omotáte okolo chodidla zvednuté končetiny a budete tlačit směrem dolů.
  • Dalším fází cviku je protahování pokrčené končetiny, zatímco druhá zůstává stále ve zvednuté poloze. Druhou nohu natahujte a vracejte zpátky do pokrčení.
  • Následuje další cvik, přičemž stále ležíte na zemi. Zvednutou nohu vrátíte na podlahu. Obě nohy pokrčíte a oběma rukama je obejmete. Pak se začnete pohupovat ze strany na stranu.
  • Poslední fází procvičování bederní páteře je sed na podlaze, záda jsou vzpřímená. Sednete si se kříženýma nohama. A takto nějakou dobu vydržíte.

Autorem tohoto článku je portál https://www.zdravestravovani.eu/

TIP NA DÁREK:

Menší keramické aromalampy s vonným voskem.
Cena je 35,- Kč / ks

VÍCE ZDE